مهمترین اخبار
0
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در جریان بازدید از پارک های ملی دز و کرخه- احیای گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی خود از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست کشور می باشد احیاءگوزن زرد ایرانی در پارک های ملی دز و کرخه اولویت‌های سازمان حفاظت حفاظت محیط زیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت 97 از پارک ملی دز و کرخه در خوزستان بازدید نمود.

 وی هدف از این بازدید را بررسی زیستگاه گوزن زرد ایرانی اعلام نمود و گفت: در این بازدید مناطق مستعد به لحاظ گونه و پوشش گیاهی و منابع دسترسی به آب که از مهم‌ترین پارامترهای احیای مجدد گوزن زرد ایرانی در این منطقه هستند، مورد بررسی قرار گرفته است.

 وی ادامه داد: شرایط مناسب در منطقه برای احیای مجدد گونه‌ گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی که همان جنگل‌های دز وکرخه می باشد، اجرای این پروژه را امکان پذیر می کند.

ظهرابی در خصوص دیدار با جوامع محلی گفت: مشارکت مردم را در اجرای این برنامه‌ها باعث تقویت بسترسازی و توسعه رویداد های بزرگی مانند احیای مجدد گوزن زرد در منطقه خواهد بود و ادامه داد تلاش خواهیم کرد تا اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات ملی که در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق توسعه ملی برای احیای بیابان ها و جلوگیری از تخریب زیستگاه ها قراردارد تامین گردد.

وی گفت: امیدواریم با اجرای این پروژه ها علاوه بر جلوگیری از تخریب مناطق رفع تهدید هایی مانند حریق بتوانیم زیستگاه‌های با ارزش را دوباره احیا کنیم و برای اجرای این پروژه دستورات لازم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر و هماهنگی با دفاتر حیات وحش و شکار و صید به عمل آمده و مجوزهای لازم برای احیای این گونه در استان صادر شده است.

 معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: عملیات حصارکشی و غنی‌سازی مناطق مرتع ، همچنین آبرسانی و مقابله با بیماری‌های بومی موجود در منطقه باید قبل از انتقال صورت پذیرد .

ظهرابی گفت: درخصوص انتقال گوزن زرد به استان خوزستان به ۵ سایت کشور اعلام شده تا در این زمینه همکاری لازم را با استان خوزستان به عمل آورند تا این گوزن‌ها در زیستگاه اصلی خود که همان جنگل‌های دز وکرخه است احیا گردد.

وی تاکید کرد، سازمان حفاظت محیط زیست برای احیای گونه‌های چون گوزن در زیستگاه اصلی خود تلاش خواهد نمود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ