اخبار
0
1397/9/11 يكشنبه برپایی نمایشگاه گروهی طراحی مرتبط با محیط زیست با عنوان محدوده مشترک در نگارخانه شوادون خانه مقدم شوشتر

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - نمایشگاه طراحی گروهی با مشارکت هنرمندان سراسر کشور با موضوعات زیست محیطی و با عنوان "محدوده مشترک" از تاریخ هشتم لغایت هفدهم آذر ماه در نگارخانه شوادون کافه خانه مقدم شوشتر برپا گردید.

بهروز نجاتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر، با اعلام این خبر افزود : نمایشگاه گروهی محدوده مشترک به همت آقای خلیفه متولی خانه مقدم و خانم هنرمند شیلا جلیل پیران و همکاری اداره محیط زیست شوشتر با نمایش آثار برتر از هنرمندان استانی و کشوری در موضوعاتی چون زندگی، طبیعت و محیط زیست از هشتم آذر به مدت 10 روز از ساعت 9 الی 22 در محل نگارخانه شوادون خانه مقدم شوشتر دایر و برقرار گردید و در همان روزهای اول با استقبال چشمگیر گردشگران داخلی و خارجی و علاقمندان به فرهنگ، هنر و محیط زیست همراه بود.

دربخشی از معرفی نامه این نمایشگاه آمده است: در این محدوده مشترک "زیستن" به مثابه تنها راه تجربه کردن جهان، در خطر انقراض است، و بپذیریم یا نه، یگانه دلیل آن "ما" هستیم. تجربه بصری ما از زیستن، همچون خود زندگی رو به زوال است. ما تصور خود را در قاب بزرگ هستی از یاد برده ایم، وشمایلی تنها و غبارگرفته از ما، جای آن را پر کرده است. شاید مکاشفه ای نو در تصویر زندگی، تماشایی دوباره از حیات،  بتواند یاد مخدوش ما را صیقل دهد. همان یاد که به بشر می گفت بخشی از جهان است، نه تمام آن، نه صاحب آن، نه منجی آن و نه حتی موجود مورد علاقه آن. مجموعه پیش رو، تلاشی است گروهی برای مکاشفه در تصویر زیستن، کمکی در به یاد آوردن آنچه که روزگاری بر زمین "زندگی" نام داشت.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ