اخبار برگزیده

بازدید معاون محیط زیست دریایی ، تالاب ها و سواحل کشور از تالاب بین المللی شادگان

بازدید معاون محیط زیست دریایی ، تالاب ها و سواحل کشور از تالاب بین المللی شادگان

 معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست -  اجرای پروژه تامین حق آبه تالاب شادگان از رودخانه کارون اثرات زیست محیطی خود را در بخش جنوبی تالاب شادگان نمایان نموده است.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- احمدرضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی ، تالاب ها و سواحل کشور روز دوشنبه ۲۱ مهرماه از تالاب بین‌المللی شادگان و پروژه‌های احیای این تالاب بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید گفت: پروژه انتقال آب از رودخانه کارون در بخش جنوبی تالاب بین‌المللی شادگان در حال حاضر و به تدریج اثراتی گرانبهای خود را بر اکوسیستم تالاب نمایان نموده است و تاکنون چندین هزار هکتار از اراضی تالابی که چند سال پیش به عنوان کانون گرد و غبار تبدیل شده بودند ، زیر آب رفته و حیات طبیعی در این بخش به خوبی و با چشم اندازی طبیعی و زیبا در این منطقه نمایان است .
 احمدرضا لاهیجان‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه مدیریت آب در تالاب اشاره کرد و گفت : یکی از دیگر از پروژه‌های با ارزش در زمینه مدیریت آب در تالاب بین‌المللی شادگان که این روزها با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال انجام است ، نصب دریچه هایی بر روی خروجی آب و تالاب شادگان به سمت دریا است که این پروژه با هدف مدیریت آب و ماندگاری بیشتر آن در تالاب اجرا می شود تا ماندگاری بیشتری از آب در تالاب را داشته باشیم و احیا و حیات تالاب برای مدت زمان بیشتری در بخش جنوبی حفظ گردد.
 وی ادامه داد : این پروژه از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که اتمام این پروژه همزمان با وجود بیشترین آب در تالاب باشد که بتوانیم با مدیریت آب و کنترل خروج آن به سمت دریا تالاب شادگان را در سال‌های آینده پرآب و شاداب تر از همیشه برای منطقه داشته باشیم.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد