اخبار برگزیده

اقدامات روابط عمومی در راستای سیاست‌های ابلاغی محیط زیست و سند تحول دولت باشد

اقدامات روابط عمومی در راستای سیاست‌های ابلاغی محیط زیست و سند تحول دولت باشد


رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سند تحول دولت مردمی، ریل اصلی حرکت سازمان حفاظت محیط زیست است و اقدامات روابط عمومی نیز می‌بایست در همین راستا باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در دیدار با مدیران روابط عمومی ادارات کل حفاظت محیط زیست سراسر کشور که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی در مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست تاکید و اظهار کرد: مدیران ادارات کل محیط زیست موظفند نگاه ویژه‌ای به روابط عمومی‌ها داشته باشند کمااینکه این موضوع در ستاد سازمان هم اتفاق خواهد افتاد.
وی افزود: باید عِده، عُده و اعتبارات روابط عمومی به نحو مطلوبی افزایش پیدا کند تا به جایگاه واقعی خود دست یابد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تاکید رییس‌جمهوری بر پررنگ‌تر شدن نقش روابط عمومی‌ها در دولت سیزدهم، گفت: رییس‌جمهور محترم در جلسه هیات دولت، مجموعه اطلاع‌رسانی و روابط‌ عمومی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها را مکلف کردند که در هماهنگی با حوزه سخنگویی و شورای اطلاع‌رسانی دولت، مواضع سازمان و دولت را برای مردم تبیین کرده و توضیح دهند و در مقابل، انتقادات و نظرات مردم را انتقال داده و پل ارتباطی بین دولت و مردم باشند.
معاون رییس‌جمهور، تبیین ارتباط سازمان حفاظت محیط زیست با سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، تبیین سیاست‌های سازمان و نیز سیاست‌های دولت مردمی و انقلابی در حوزه محیط زیست را از جمله وظایف روابط عمومی این سازمان برشمرد و تصریح کرد: در موضوعاتی که نسبت به آن شبهه ایجاد می‌شود، این روابط عمومی‌ها هستند که می‌بایست پاسخ درخور، به موقع و عالمانه برای افکار عمومی داشته باشند.
تعامل روابط عمومی با رسانه‌ها برای افزایش سواد محیط زیستی
سلاجقه از روابط عمومی‌های سازمان محیط زیست خواست موضوعات ارتباطی و رسانه‌ای را به صورت برنامه‌ریزی شده و با مشورت مراکز دانشگاهی و انجمن‌های علمی فعال در این حوزه، به جد پیگیری کنند.

وی بر استفاده از ایده‌های نوی ارتباطی و تعامل با سمن‌ها در حوزه علوم اجتماعی تاکید و تصریح کرد: تعامل مدیران ستادی و استانی با رسانه ملی و جراید و حضور حداکثری کارشناسان و مدیران در برنامه‌های پرمخاطب صدا و سیما برای آگاهی‌رسانی و افزایش سواد محیط زیستی مورد تاکید اینجانب است و در ارزیابی عملکرد مدیران، این موضوع از امتیاز ویژه‌ای برخورد خواهد بود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: خوشبختانه اولین دولت گام دوم انقلاب اسلامی تشکیل شده است و توقع مردم از این دولت خیلی زیاد است. پس بر همه ما دولتمردان تکلیف است که پاسخ درخور به این خواست مردم و رهبری معظم انقلاب بدهیم.
تبیین سند تحول دولت در بخش محیط زیست
وی خاطرنشان کرد: به دستور ریاست محترم جمهوری و با همکاری 500 نفر از متخصصان برجسته کشور، سند تحول قوه مجریه آماده شده است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد. درخواست من از مجموعه روابط عمومی‌ها این است که نسبت به تبیین این سند تحول به ویژه در بخش محیط زیست کوشا باشند.
به گفته سلاجقه، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سند تحول دولت مردمی، ریل اصلی حرکت سازمان حفاظت محیط زیست است و اقدامات روابط عمومی نیز می‌بایست در همین راستا باشد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: در سند ابلاغی سیاست‌های کلی محیط زیست، قانون هوای پاک و قانون حفاظت از خاک به موضوع فرهنگ‌سازی و تقویت معارف دینی و مشارکت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در تمام سطوح و اقشار جامعه و افزایش آگاهی‌های عمومی و آموزش تاکید شده است و سازمان صدا و سیما نیز در اجرای این مهم، همواره با سازمان حفاظت محیط زیست تعاملات خوبی داشته است. در اینجا لازم می‌دانم از فرصت استفاده کنم و از تلاش خبرنگاران هم عرض تشکری داشته باشم.
وی، اخلاق‌مداری در سازمان حفاظت محیط زیست را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: انتظار من از مدیران محترم روابط عمومی ادارات کل حفاظت محیط زیست این است که با حفظ اخلاق فردی و رسانه‌ای، یک اجتماع اخلاق‌مدار در مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست بسازند.
معاون رییس‌جمهور در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت یکپارچه و جامع‌نگر سرزمین در ایران با توجه به خشکسالی و تغییر اقلیم یک موضوع جدی است و می‌بایست به آمایش سرزمین و رعایت ارزیابی زیست‌محیطی پروژه‌ها قبل از اجرا توجه ویژه شود.

 
بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"