اخبار برگزیده

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز و  سایت تکثیر و‌ احیای گوزن زرد ایرانی بازدید کرد

در نشست مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با مدیر عامل شرکت کشت و صنعت کارون ، نحوه ایجاد تفاهم نامه همکاری جهت تکثیر و احیای گوزن زرد ایرانی بررسی شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز و سایت تکثیر و‌ احیای گوزن زرد ایرانی بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان _ در روز چهارشنبه 22 شهریور ماه ، داوود میرشکار مدیر کل ، سید عادل مولا معاون محیط طبیعی ، مژگان سخایی رئیس اداره آموزش و عباس سعدیان زاده رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و مهدی زمانپور سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شوشتر ضمن بازدید از وضعیت سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در اراضی کشت و صنعت کارون در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر و ارائه نکات لازم جهت بهبود شرایط نگهداری و احیای این گونه ارزشمند و در خطر انقراض ، راه های همکاری های مشترک در این زمینه را بررسی کردند و مقرر شد در راستای حفظ و احیای این گونه تفاهم نامه همکاری مشترکی بین شرکت کشت و صنعت کارون و سازمان حفاظت محیط زیست منعقد و به زودی طی مراسمی به امضای طرفین برسد ‌.
همچنین مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان به همراه هیات همراه از سیستم بازچرخانی آب (mist cooling) و مزرعه آزمایشی تحت کشت با آبیاری زیرسطحی که از پروژه ها و فعالیت های زیست محیطی این شرکت هستند بازدید کردند .
بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز
داود میرشکار مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان به همراه جمعی از معاونان و کارشناسان اداره کل، صبح روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۲ از منطقه حفاظت شده پارک ملی دز دیدار و از نزدیک شرایط و مسائل مدیریتی منطقه را بررسی نمود.

یاسر رنجبر سرپرست اداره پارک ملی دز نیز گفت : مدیر کل که از سه شنبه شب ۲۱ شهریور ماه در محل اداره پارک ملی دز حضور یافته بود ،  ضمن گفتگو با سرپرست و محیط بانان پارک ملی دز، دستور و توصیه های لازم جهت ارتقای برنامه های حفاظتی مناطق تحت مدیریت در این حوزه را صادر نمود. همچنین با حضور در شهر حر از نزدیک با جمعی از مسئولان محلی منطقه دیدار و گفتگو نمودند.

وی ادامه داد : طی این بازدید مسائلی همچون ارتقای سطح حفاظت منطقه ، صیانت جنگل های دز از خطر آتش سوزی، تخریب و آلودگی، مدیریت پسماندهای شهری و روستایی و مشارکت مردمی در حفاظت از گونه های منحصر به فرد حیات وحش منطقه بویژه گوزن زرد ایرانی از مهمترین محورهای مورد بررسی و تأکید گردید.
بيشتر
شعار سال ۱۴۰۲ "سال مهار تورم ، رشد تولید"