اخبار برگزیده

غرس ۷۴ نهال به یاد شهدای محیط زیست و مدافع حرم در اهواز

در مراسمی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به یاد شهدای محیط زیست و مدافع حرم خوزستان ۷۴ نهال در اهواز غرس شد.

غرس ۷۴ نهال به یاد شهدای محیط زیست و مدافع حرم در اهواز

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان،  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این مراسم بیان نمود: قرارگاه کربلا سرشار از خاطرات شهدا و رزمندگان سپاه اسلام است.
علی سلاجقه افزود: وجب به وجب پادگان دوکوهه و شهر‌های خرمشهر، شلمچه، آبادان و همه نقاط خوزستان یادمان شهدای گرانقدر کشور ماست و هر چه ما امروز داریم مدیون شهداست.
وی ادامه داد: امروز من و شما وارث خون شهدا هستیم.
سلاجقه افزود: طبق تعبیر زیبای دیروز رهبر معظم انقلاب در جمع ورزشکاران، گروهی رزمنده توانستند ابر جنایتکاران دنیا را در عملیات طوفان الاقصی ضربه فنی کنند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خداوند را شاکریم که توانستیم در هفته بسیج اولین کنگره بزرگداشت شهدای محیط زیست کشور را در استان خوزستان برگزار کنیم
وی افزود: با کشور‌های همسایه و همچنین در درون کشور در حال تلاش هستیم تا مشکلات محیط زیست استان خوزستان در بحث آتش سوزی هورالعظیم و گردوخاک را برطرف کنیم، چون این رنج را برای خود مرارت بار می‌دانیم و این آلودگی‌های زیست محیطی را حق مردم شریف و قهرمان سوسنگرد، بستان و دیگر استان خوزستان نمی‌دانیم.
سلاجقه ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته در دولت مردمی، ۲۱۰۰ خانه محیط زیست در کشور راه اندازی شده است. 
 فرمانده قرارگاه کربلا نیز در این مراسم تفکر بسیجی را تحول آفرین همه بخش‌های سازندگی کشور، الهام آفرین گروه‌های مقاومت و نجات بخش مظلومان جهان قلمداد کرد و آمادگی رزمندگان نیروی زمینی سپاه در کمک به بحران‌های حوزه محیط زیست استان خوزستان اعلام کرد.
سردار سرتیپ احمد خادم سیدالشهدا با تبریک هفته بسیج گفت: تفکر بسیجی دیروز باعث شد که امروز در منطقه شاهد شکل گیری محور مقاومت اسلامی باشیم.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای کربلا گفت: هر جا که اجازه ورود به مردم داده شده و تفکر سپاه و کار جهادی حاکم شد، تحول و سازندگی در آن بخش دیده شد و این از معجزات و برکات انقلاب اسلامی است. 
سردار خادم سیدالشهدا افزود: این نگرش بسیجی بود که گروه‌های مردمی در عراق و سوریه را به پیروزی رساند و نوید بخش پیروزی حماس شد و امروز می‌بینیم قطار مقاومت به راه افتاده است به طوری که مقام معظم رهبری فرمودند اگر چه ما در عملیات طوفان الاقصی نقشی نداشتیم، اما دستان  طراحان و رزمندگان مقاومت را می‌بوسیم.
وی با یادآوری خاطرات حضور در کنار سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی و آموزش جبهه مقاومت در عراق و سوریه خاطرنشان کرد:همان روحیه مقاومت و شهادت طلبی در جنگ علیه داعش امروز در حماس مشاهده می‌شود و همه دیدند چطور فقط یک گروه مقاومت توانست با یک طراحی پیچیده و منحصر به فرد تا عمق سرزمین‌های اشغالی به پیش رود، دشمن صهیونیستی را زمین‌گیر و با خفت تمام در خواب اسیر کند و در نهایت تلفات سنگین اطلاعاتی و تجهیزات نظامی و نیروی انسانی از دشمن بگیرد.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای کربلا در بخش دیگری از سخنانش با تمجید از اقدام رییس سازمان حفاظت محیط زیست برای برگزاری یادواره شهدای محیط زیست در استان خوزستان گفت: ثمره خون شهدای دفاع مقدس و دفاع از حرم با پیروزی فلسطین بر رژیم کودک کش اسرائیل ختم خواهد بود.
وی افزود: بحمدالله توانستیم با تلاش صورت گرفته ضمن تعامل با سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان منابع طبیعی استان اقداماتی برای توسعه محیط زیست انجام دهیم.
سردار خادم سیدالشهدا بیان داشت: با توسعه فضای سبز در استان خوزستان می‌توانیم به کاهش گرما و گرد خاک کمک کنیم و در جهت بهبود شرایط زیست و زندگی پاک و سالم‌تر و ایجاد روحیه شادابی مردم استان قدم برداریم.
عكس های مرتبط :
بيشتر
شعار سال ۱۴۰۲ "سال مهار تورم ، رشد تولید"