اخبار استان

اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی در شرکت فولاد خوزستان همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست

اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی در شرکت فولاد خوزستان همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست

 
 مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان ، اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی فولاد خوزستان باعث کاهش چشمگیر آلودگی هوا در این شرکت خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست ، مراسم کلنگ زنی پروژه زیست محیطی دیوار توری در سایت انباشت شرکت فولاد خوزستان با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان انجام  شد.
 در این مراسم محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ، ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست گفت: امسال شعار  جهانی و ملی روز جهانی محیط زیست بر اساس بازنگری ،نوسازی و بازسازی مطرح شده است و می‌توان نمونه این شعار را در شرکت فولاد خوزستان  به خوبی دید که تصمیم به بازسازی ، نوسازی و رفع مشکلات زیست‌محیطی  نموده است .
 وی افزود: واقعیت این است که در این صنعت به خاطر نوع تکنولوژی و قدمت از دیرباز مشکلاتی در حوزه پساپ و آلودگی هوا وجود داشته است که خوشبختانه با کارهای خوبی که در حوزه پساب انجام داده است عمده مشکلات این حوزه برطرف شد و ما شاهد باز چرخانی آب و استفاده بهینه در این حوزه هستیم و در حوزه هوا هم فعالیت‌های خوبی در این شرکت در حال انجام است و طرح هایی که امروز رونمایی و کلنگ‌زنی شده اند ، می‌تواند بسیاری از آلودگی های هوا را در این شرکت کاهش دهد.
 وی ابراز امیدواری کرد که با همت و تلاش مجموعه در بازه زمانی مشخص این  واحد به بهره برداری برسد .
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع توسعه شهری اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما نتوانستیم در حوزه مدیریت شهری به خوبی عمل کنیم و توسعه شهر به سمت این شرکت گسترش پیدا کرد و نزدیکی شهر به این صنعت و آلایندگی های  این شرکت باعث شده که مشکلاتی برای شهر و صنعت ایجاد شود.
وی ادامه داد : وظیفه ما به عنوان مجموعه محیط زیست این است که با همکاری مدیران بتوانیم اوضاع را مدیریت کرده و آلودگی ها در صنعت فولاد کاهش یابد که خوشبختانه این همت در مجموعه فولاد خوزستان وجود دارد.
او ادامه داد : باید از ظرفیت‌های و توان  این صنعت برای توسعه فضای سبز کمک گرفته و فضای سبز خالی اطراف شرکت را در اختیار این شرکت قرار داده ایم تا بتواند با توسعه فضای سبز هم خدمتی به مردم  شهر اهواز و هم پرسنل خود در این حوزه داشته باشد.
 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: محیط زیست استان در جهت گسترش فضای سبز در کنار   شرکت فولاد خواهد بود تا بتواند این امر تحقق یابد و امیدواریم با پیگیری ها ،  بتوانیم  ۳۰۰ هکتار دیگر به فضای سبز این شرکت افزایش یابد و  در سرانه فضای سبز شهری تاثیر گذاشته و باعث کاهش چشمگیر آلودگی‌ها در این صنعت خواهد شد.
اشرفی ضمن قدردانی از توجه و اهتمام مدیریت و مجموعه فولاد به موضوعات زیست محیطی خواستار سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی در این صنعت شد.
در این مراسم ابراهیمی مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان نیز گزارشی از اجرای پروژه های زیست محیطی در این شرکت ارائه نمود و بزرگترین مشکل این صنعت در حوزه محیط زیست را آلودگی هوا دانست و گفت: در این راستا ۲۳ پروژه زیست محیطی تعریف شده است و با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان که تاکنون ۱۵ پروژه آن بسته شده 
و پروژه دیوار توری که یکی از مهمترین  پروژه های زیست محیطی در حوزه کاهش گردوغبار شرکت و محیط اطراف است .
 وی سرانه فضای سبز شرکت را ۵۰۰ هکتار عنوان کرد و گفت: بر اساس استانداردها این فضا ، پنج برابر حد استاندارد است .
وی اعلام  آمادگی کرد تا شرکت فولاد خوزستان سرانه فضای سبز  را در اختیار قرار دادن زمین‌های اطراف گسترش دهد.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد