اخبار
0
1398/3/20 دوشنبه مروری بر هفت سال تلاش در حفاظت محیط زیست خوزستان، در جلسه خداحافظی مدیرکل پیشین محیط زیست استان پایان هفت سال تلاش در حفاظت محیط زیست خوزستان

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- در نشست معارفه مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست خوزستان، احمدرضا لاهیجان‌زاده به صورت رسمی از پرسنل محیط زیست استان خداحافظی کرد. دکتر لاهیجان‌زاده در این مراسم با نگاهی گذرا به مهمترین اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در ۷ سال سمت مدیر کلی محیط زیست استان گفت: به همت و تلاش مجموعه همکاران، کارهای زیاد ارزشمندی در سطح استان در راستای حفاظت از محیط زیست انجام شد که به صورت مختصر به برخی از آنها از جمله تأمین حق آبه تالاب‌ها، تلاش برای احیای مجدد هورالعظیم و شادگان ، همچنین مجهز  شدن صنایع مهم  استان به سیستم تصفیه پساب، کارهای پژوهشی و توسعه زیرساخت‌های زیست‌محیطی در استان اشاره کرد و افزود: در مراسم رسمی تودیع و معارفه به تشریح کامل این اقدامات خواهم  پرداخت .

وی به بحران های مهم زیست محیطی که در این زمان در استان رخ داده اشاره نمود و گفت: بحران هایی که به عنوان ابر  بحران محسوب می شدند ، در این مدت آسیب  زیادی به محیط‌زیست استان وارد کردند، به طوری که هر یک از این مشکلات و حوادث به تنهایی می توانست یک استان را با  چالش اساسی روبرو  کند .

لاهیجان زاده به وقوع پدیده گرد و غبار، مشکلات تنفسی  با اولین بارش ها  در پاییز،  مشکلات رودخانه کارون، آلودگی‌های نفتی، تنش آبی در تالاب ها و سیل و آتش سوزی  اشاره نمود و گفت: با همت وتلاش  همین  نیروهای  اداره کل و شهرستان ها توانستیم در این حوادث اقدامات موثری انجام دهیم .

 وی نیروهای محیط زیست استان را از زبده ترین و با تجربه ترین افراد سازمان محیط زیست دانست و گفت: تجربه این پرسنل در مدیریت حوادث، از  آنها افرادی  کارآزموده و توانمند  ساخت و توان مدیریتی را در آنها افزایش داده است.

 لاهیجان زاده ضمن ابراز خرسندی از انتصاب محمدجواد اشرفی‌ به مدیر کلی استان خوزستان،  ایشان را فردی لایق و با سابقه در حوزه محیط زیست و مدیریت استان دانست و گفت: آشنایی ایشان با پرسنل و شناخت کامل نسبت به محیط زیست استان برای مدیریت  بسیار مهم است .

 لازم به ذکر است، لاهیجان‌زاده با حکم ریاست سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان معاون محیط زیست دریایی  و تالاب‌های کشور منصوب گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ