اخبار
0
1398/5/20 يكشنبه بازديد دادستان، رئيس دادگستري و دادستان لالي از منطقه شكار ممنوع شو و لندر

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- مصطفي يوسفي قندعلي رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان انديكا هدف از اين بازديد كه با همراهي رئيس دادگستري و دادستان لالي و دادستان شهرستان انديكا صورت گرفت را آشنايي با محيط زيست، تنوع زيستي شهرستان و آگاهي بخشي درباره اهميت حفظ طبيعت و حيات وحش عنوان نمود

وی خاطر نشان کرد: طبق قوانين و مقررات محيط زيست هرگونه تيراندازي و شكار گونه هاي جانوري در منطقه يادشده غيرقانوني و جرم تلقي مي شود در اين راستا اداره حفاظت محيط زيست انديكا اقدامات حفاظتي خود را در منطقه ياد شده در جهت حفاظت بيشتر از منطقه و موفقيت در حفاظت از اندوخته هاي زيستي افزايش داده و در اين راه نيازمند مشاركت ساكنين عشايري منطقه مي باشد.

یوسفی افزود:  اين منطقه  در قسمت جنوب شهرستان انديكا واقع گرديده و از سال 1390 بعنوان منطقه شكار ممنوع اعلام گرديد. اين منطقه 12550 هكتار وسعت دارد و داراي گونه هاي جانوري پلنگ، كل و بز، و ...گونه هاي گياهي بلوط، بادام كوهي، بنه ،كلخونگ و ... مي باشد. به جهت وجود دو اكوسيستم كوهستاني و آبي در كنار يكديگر منطقه قابليت اكوتوريسم را دارا بوده  و ماهي گيري ورزشي و پرنده گيري نيز جزء جاذبه هاي اكوتوريستي اين منطقه است  و از حسن هاي اين منطقه عدم سكونت و ساخت و ساز و تعارضات اراضي با جوامع  محل اطراف بوده كه قابليت ارتقا سطح را دارا مي باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ