اخبار
0
1398/6/13 چهارشنبه نشست ماهانه ادره حفاظت محیط زیست اهواز و سازمانهای مردم نهاد اهواز با موضوع محرم ومحیط زیست برگزار گردید.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان این جلسه به مناسبت ایام سوگواری سید وسالار شهیدان اباعبدالله الحسین (س) و برپایی مجالس عاشورایی که در حاشیه آن شهرها با چالش های زیست محیطی ویژه ای روبرو می شوند برگزار گردید  و دو بخش دولتی و غیر دولتی حفاظت محیط زیست در خصوص اقدامات مقتضی به مذاکره و اتخاذ تدابیر پرداختند .

در این جلسه که با حضور فعال مدیران سازمانهای مردم نهاد اهواز برگزار گردید در خصوص مشکلات زیست محیطی عمده این ایام از جمله استفاده بی رویه از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ، رهاسازی حجم قابل توجه پسماند در محیط و اطراف محل تجمع و عزاداری سوگواران ، آلودگی محیط و لزوم اقداماتی در جهت اصلاح خطاهای فرهنگی موجود تاکید شد.

علی بنی عگبه در مورد تصمیات اتخاذ شده در این جلسه گفت: مقرر شد اداره محیط زیست اهواز به همراه سازمانهای مردم نهاد با حضور در نقاط مختلف شهر در ایام عزاداری نسبت به آموزش چهره به چهره در مورد مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیک برای انسان ومحیط، حمل تراکت وبنر با شعارهای زیست محیطی، اهدا کیسه جمع آوری زباله به تکایا و هیات ها، آموزش نکات زیست محیطی از جمله ترویج فرهنگ همراه داشتن لیوان شخصی به عزاداران اقدام نمایند.

رییس اداره محیط زیست اهواز اعلام کرد: کارشناسان این اداره هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در کنار سمنهابوده و نسبت به ترویج فرهنگ صحیح زیست محیطی و آموزش اقدام می نمایند.

   در پایان اداره اهواز اعلام کرد طرح شناسایی سازمانهای مردم نهاد فعال و اثرگذار زیست محیطی در ایام محرم  را از طریق گشت شبانه اکیپ اداره در دستور کار داشته و در نظر دارد در پایان ایام عزاداری از فعالان سمن های مذکور قدردانی نماید.  

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ