اخبار
0

0
1398/2/24 سه‌شنبه معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست- ۲۰ شهرستان استان خوزستان مجهز به سیستم سنجش آلودگی هوا هستند. افتتاح ایستگاه های سنجش آلودگی در شهرهای رامهرمز و ایذه

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- با حضور معاون محیط زیست دریایی، تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست و مدیریت بحران استان خوزستان، ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهر های رامهرمز و ایذه افتتاح شد.

در این مراسم  احمدرضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی،  تالاب‌ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان این مطلب گفت: با راه‌اندازی این دستگاه‌ها تعداد شهرستانهای استان خوزستان که مجهز به  ایستگاه سنجش آلودگی هوا شدند به ۲۰ شهرستان رسید و در حال حاضر ۲۲ دستگاه ایستگاه سنجش آلودگی هوا در سطح استان فعال می باشند که این دستگاه ها توان اندازه گیری ذرات معلق با قطر ۱۰ میکرون را دارند .

وی افزود: در آینده نزدیک، ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان باغملک نیز  به بهره‌برداری خواهد رسید. لاهیجان‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای هر یک از این دستگاه ها اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات طرح ملی مقابله با گرد و غبار هزینه  شده است و با راه‌اندازی این ایستگاه ها  شبکه شرقی و شمال شرق  استان خوزستان شامل رامهرمز، ایذه ، رامشیر ،هندیجان ،ماهشهر وبندر امام  تجهیز به ایستگاه سنجش آلودگی هوا شدند و با راه اندازی ایستگاه باغملک کامل خواهد شد و با راه اندازی این  ایستگاه ها  شبکه شرق و شمال شرق استان به صورت کامل فعال شده است.

 معاونت محیط زیست دریایی ، تالاب ها و سواحل سازمان محیط زیست و مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان  ضمن قدر دانی  از همکاری خوب مدیریت بحران استان، فرمانداران و شهرداران شهرستان های رامهرمز و ایذه  در راه اندازی این ایستگاه ها قدردانی کرد .

لاهیجان زاده ادامه داد: متاسفانه بسیاری از بحران های استان در حوزه  زیست محیطی  می باشند و همراهی خوب و مدیریت بحران برای مهار آنان بسیار موثر بوده است.

 او در بخش پایانی سخنان خود گفت: اطلاعات این دستگاه ها به صورت آنلاین در  استان و کشور قابل دسترسی است و در موقع بروز پدیده گرد وغبار در اختیار تصمیم‌گیران قرار می گیرد و با داشتن این داده ها و اطلاعات برای شهرستان ها و استان  تصمیم گیری های به موقع صورت می گیرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ