اخبار
0
1398/2/24 سه‌شنبه معاون محیط زیست دریایی، تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست- بارش های اخیر باعث پرآب شدن تالاب های خوزستان شده است. بیش از 100 در صد تالاب‌های شادگان، بامدژ و میانگران در استان خوزستان آبگیری شده است

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- احمدرضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی، تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست کشور و مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با  بیان این مطلب که بارش های اخیر باعث شده تا تالاب های استان خوزستان پر آب شوند،گفت: خوشبختانه بارش نزولات آسمانی در سال آبی ۹۷ و 98  باعث شده که تالاب شادگان،  بامدژ و میانگران ایذه به صورت کامل و ۱۰۰ درصد آبگیری شوند و  تالاب هورالعظیم هم بیش از ۹۷ درصد آبگیری شود .

 احمدرضا لاهیجان‌زاده ادامه داد: در مهر ماه سال ۹۷ نزدیک به  20 میلیارد مترمکعب فضای خالی پشت سدهای استان خوزستان وجود داشت  که به لطف خداوند و بارش های اخیر این ۲۰ میلیارد جبران و اکنون بیش از ۲۲ میلیارد مترمکعب ذخایر آبی در پشت سد های خوزستان ذخیره‌سازی شده است.

وی تامین حقابه و مدیریت صحیح منابع آبی را یکی از برنامه‌های مهم دانست و گفت: با این منابع آبی می توان در حفظ محیط زیست و احیای تالاب ها برنامه های خوبی اجرا نمود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ