اخبار
0
1398/3/19 يكشنبه مهار سه فقره آتش سوزی توسط محیط بانان منطقه حفاظت شده کرائی)شوشتر)

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از مهار سه فقره آتش سوزی در منطقه حفاظت شده کرائی خبر داد.
بهروز نجاتی با بیان اینکه این آتش سوزی ها در روزهای پانزدهم و هجدهم خرداد ماه اتفاق افتاده است افزود: در تمام این آتش سوزی ها که در اثر آتش زدن کاه و کلش رخ داده و در حال سرایت به مراتع و پیشروی به سمت منطقه حفاظت شده بود محیط بانان با رصد و شناسایی منطقه بلافاصله وارد عمل شده و با اطلاع رسانی به اهالی منطقه و با کمک روستاییان موفق به مهار آتش و جلوگیری از ورود آتش سوزی ها به منطقه حفاظت شده شدند.

وی در ادامه بیان داشت: خوشبختانه در این آتش سوزی ها که در حوالی روستاهای راهدار و بردمیل به وقوع  پیوسته بود آسیب جدی به مراتع طبیعی وارد نشد و تنها بخش کوچکی از مراتع ضعیف در حوالی اراضی کشاورزی دچار حریق گردید.

نجاتی افزود : آتش زدن عمدی مزارع جهت از بین بردن کاه و کلش باقی مانده در اراضی شیوه ای رایج و البته کاملا غلط بوده و علاوه بر آسیب های جدی که به خاک و زمین‌های کشاورزی وارد کرده و باعث تولید دود و آلودگی هوا می شود، می تواند با سرایت به اراضی اطراف و مراتع و حتی جنگل‌ها و بیشه زارهای طبیعی، مهار آن را سخت و دشوار و باعث نابودی زیستگاه ها و مناظر زیبای طبیعی گردد

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ